چنان­چه گزینه ­ی ارسال با پیک (برای تهران) را انتخاب کرده باشید، با شما برای هماهنگی زمان مناسب ارسال تماس می­گیریم و بسته نهایتاً بعد از گذشت ۲۴ ساعت به­ دست شما خواهد رسید.

 

چنان­چه گزینه ­ی ارسال با پست را انتخاب کرده باشید، بسته شما بعد از گذشت حداکثر ۷ روز کاری به ­دستتان خواهد رسید.

 

چنان­چه گزینه ­ی تحویل حضوری را انتخاب کرده باشید، می­ توانید در زمانی که برای شما مناسب است (در بازه­ ی ۱۰ تا ۲۳)  بسته را از صندوق­دار فروشگاه تحویل بگیرید.

بسته­ ها پس از آماده ­سازی به اداره پست و یا راننده ی پیک تحویل داده می­ شوند. در­نتیجه، امکان پرداخت در­محل در­حال حاضر وجود ندارد.

اگر گزینه ­ی ارسال با پیک در شهر تهران را انتخاب کرده باشید پیش از ارسال بسته با شما تماس گرفته می­ شود تا برای زمان ارسال هماهنگی­ های لازم انجام شود. اما در ارسال پستی پس از تحویل بسته به پست امکان هماهنگی برای زمان معین وجود ندارد.

هزینه ­ی ارسال (چه با پست و چه با پیک) برای خرید­های ۱.۵ میلیون تومان یا بیشتر رایگان است.

در بخش­های مختلف وب­سایت روباه قرمز دسته­ بندی­های مختلفی ( اعم از سن، موضوع، انتشارات و …) وجود دارد. پس از ورود به بخش­های مختلف می­توانید دسته بندی مورد­نظر را انتخاب کنید و کالا­های زیر­مجموعه ­ی هر دسته بندی را بررسی کنید تا کالای مورد­نظر را پیدا کنید.

می ­توانید به واتس­اپ ما با شماره­ی ۰۹۹۰۹۰۲۵۵۸۵ پیام بفرستید تا همکاران ما در فروشگاه روباه قرمز شما را راهنمایی کنند.

در صورتی که کالای مورد­نظر شما در سایت ناموجود بود در قسمت اطلاع­ رسانی درصورت موجود شدن، آدرس ایمیل خود را وارد کرده و گزینه تأیید را کلیک کنید. در­صورت موجود بودن کالای مورد­نظر شما، کالا را سفارش می­دهیم و بلافاصله پس از موجود شدن کالا ایمیل موجودی برای شما ارسال می شود. (در­صورتی که کالای مورد­نظر را در مدت زمان مشخص یا با تعداد مشخصی احتیاج دارید با شماره ی ۰۹۹۰۹۰۲۵۵۸۵ در واتس­اپ در ارتباط باشید.)

می­ توانید به شماره­ی ۰۹۹۰۹۰۲۵۵۸۵ در واتس­اپ پیام بفرستید. در­صورتی که کالای موردنظر شما موجود باشد آن را سفارش می­دهیم و در اسرع ­وقت به دستتان می ­رسانیم.

پس از ثبت سفارش می­توانید با ورود به حساب کاربری از وضعیت سفارش مطلع شوید. با تحویل بسته به اداره پست پیامکی حاوی کد رهگیری پستی برای شما ارسال می ­گردد.

متأسفانه امکان لغو سفارش و بازگشت وجه پس از ثبت سفارش وجود ندارد.

متأسفانه امکان حذف محصول از سفارش وجود ندارد. درصورتی که درهنگام ثبت سفارش محصولی را فراموش کرده­اید یا مایل به تعویض کالایی با کالای دیگر هستید با فروشگاه (با شماره­ ی ۰۲۱-۸۸۶۲۸۸۰۷) تماس بگیرید یا از طریق واتس­اپ با ما در ارتباط باشید. درصورتی که امکان تعویض یا اضافه ­ی محصول وجود داشته باشد همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

تصویر کالای معیوب  را از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۹۰۲۵۵۸۵ ارسال کنید. همکاران ما در فروشگاه مشکل پیش آمده را پیگیری می­ کنند و شما را برای انجام مراحل تعویض یا عودت راهنمایی می­ کنند.

اگر پرداخت شما ناموفق باشد مبلغ پرداخت شده طی ۷۲ ساعت به حساب شما بازگردانده می ­شود و لازم است سفارش را مجدد ثبت کنید. اگر مبلغ پرداختی به حساب شما بازنگشت و به حساب ما واریز شد سفارش طبق روال عادی برای شما ارسال می­ گردد.