نمایش 1–16 از 49 نتیجه

فیلترها
هیچ هیچ هیچانه
بستن

هیچ هیچ هیچانه

395,000 تومان

متل‌ها که معمولاً هم بی‌معنی هستند نوعی از ادبیات عامیانه و مردمی به شمار میان. به این شعرهای بی‌معنی در اصطلاح هیچانه گفته می‌شه و به دلیل داشتن بازی و ریتم به خوبی در ذهن بچه‌ها می‌مونن. بی‌معنی بودنشون خودش باعث خنده‌ی بچه‌هاست و هم به شناخت و یادگیری ریتم کمک می‌کنه و هم به تقویت مهارت آوایی و حرف زدن کودکان.
هیچانه‌ها در همه‌ی زبانها وجود دارند و جزیٔی جدانشدنی از ادبیات عامیانه هستند. خوندن این شعرها بخصوص برای بچه‌های یکی دو ساله که تازه می‌خوان زبون باز کنن خیلی خیلی می‌تونه خوب باشه.
ما بزرگترها هنوز که هنوزه هیچانه‌های دوران کودکی‌مون رو یادمونه و خاطرات خوشی از اونها تو ذهن داریم.
روباه قرمز خوندن شعرهای این کتاب رو که ۵۲شعر از ۷ شاعره برای بچه‌های صفر تا ۶ سال به شما توصیه می‌کنه.

خورشید خانوم آفتاب کن
بستن

خورشید خانوم آفتاب کن

85,000 تومان

«خورشید خانوم آفتاب کن!» بازگرفته از یک ترانه متل است. این کتاب یک روز شاد از بازی کودکان را در جنگل روایت می‌کند. روزی که با نور آفتاب صبحگاهی در تصویرها همراه است و با نور مهتاب و تاریکی به پایان می‌رسد. کودکان بازی می‌کنند، با هم همراه هستند، جنگل و بیشه و رود و مردمان را می‌بینند، خیال‌هایشان رنگ می‌گیرد و تا شب بازی‌شان ادامه دارد. در این بازآفرینی روایت داستانی کامل است و کتاب از راه زبان کودک امروز را به گذشته پیوند می‌دهد.

کودکانه‌های بامداد - خروس زری پیرهن پری
بستن

کودکانه‌های بامداد – خروس زری پیرهن پری

120,000 تومان

داستان خروس زری پیرهن پری و دوستانش گربه و طرقه که سعی می‌کنند مانع روباهه بشوند که قصد دارد خروس را بگیرد و بدزدد و شکارش کند و با حیله‌های مختلف به او نزدیک می‌شود و خروس هم هر بار گولش را می‌خورد.

گردآفرید
بستن

گردآفرید

65,000 تومان

گردآفرید دلیر که دید هم نبردش چون گردبادی پیچان به نزدیکش می آید زه کمان را به بازو افکند و نیزه ی بلند را از ترک اسب به دست گرفت و اسب را چنان از زمین برکند که گویی می خواهد به آسمان پرواز کند. آنگاه نیزه ی بلند را در هوا تاب داد و آن را به سوی سهراب نشانه گرفت و ...

پهلوان پهلوانان
بستن

پهلوان پهلوانان

65,000 تومان

صدها سال پیش در یکی از شهرهای خراسان پهلوان بزرگی زندگی می‌کرد به نام پوریای ولی که نه تنها در خراسان، بلکه در سراسر ایران بزرگ آن روزگار شهرت داشت. مردم به پاس مهربانی و جوانمردیش او را بسیار دوست می‌داشتند و او را مربی اخلاقی انسانی هم می‌دانستند. در این زمان، پهلوان جوان و کوه‌پیکر از سیستان برای کشتی گرفتن با پوریای ولی به خراسان آمد. این خبر به او رسید و او قبل از دیدار جوان سیستانی به مسجد رفت تا نماز بگزارد. در آنجا صدای پیرزنی را شنید که دعا می‌کرد و از خداوند می‌خواست تا به پسرش نیرویی دهد تا در کشتی با پهلوان بزرگ خراسان پیروز شود...

کودکانه‌های بامداد - ملکه ی سایه ها
بستن

کودکانه‌های بامداد – ملکه ی سایه ها

95,000 تومان

روزی روزگاری خواهر و برادری بودند که باهم کبوترها را در آسمان نگاه می‌کردند. برادر به خواهرش گفت دلت می‌خواست جای کبوترها باشی؟ خواهر گفت بله. و برار به او گفت پس بال بزن و برو. و خواهر کبوتری شد و پرواز کرد و رفت. و برادر از آن پس جستجویش را برای بازیافتنش در کاخ ملکه‌ی سایه‌ها  و آزاد کردنش از بند او آغاز کرد.

دویدم و دویدم
بستن

دویدم و دویدم

60,000 تومان

متل‌های یا ترانه‌های آهنگین که برآمده از سنت‌ها و فرهنگ یک جامعه هستند گنجینه ای نهان از روابط و کنش‌های اجتماعی را در خود دارند.

بنفشه های عمو نوروز
بستن

بنفشه های عمو نوروز

78,000 تومان

عمو نوروز چنان با بهار یکی بود،

که همیشه بوی خوش بهار می‌داد.

چنان دل به بهار داشت،

که از سر و کلاه‌اش گل‌های زیبا روییده بود.

گل‌هایی که رنگ زندگی داشتند.

رنگ‌های نارنجی و ارغوانی.

سر کوهی رسیدم
بستن

سر کوهی رسیدم

32,000 تومان

شعری کودکانه از بازی و خیال بچه ها و برخورد آن ها با محیط اطراف خود همراه با تصاویری شاد که گویای زندگی پر از نور و روشنی بچه هاست.

آدم کوچولوی گرسنه
بستن

آدم کوچولوی گرسنه

45,000 تومان

این کتاب بازآفرینی داستانی فولکلور است که در ادبیات اغلب کشورها برای کودکان روایت می شود. پسر کوچک گرسنه ای برای به دست آوردن نان، مجبور می شود به سراغ آسیابان، کشاورز، اسب، زمین و رودخانه برود تا بتواند بعد از به دست آوردن آرد به سهم خود از نان برسد.

مهمان های ناخوانده
بستن

مهمان های ناخوانده

35,000 تومان

گنجشکه، زیر لب، جیک‌جیک کرد و گفت:

»پیرزن جون!

من که جیک‌وجیک می‌کنم برات،

تخم کوچیک می‌کنم برات،

بذارم برم؟«

دس دسی باباش میاد!

45,000 تومان

این کتاب مجموعه بازی های کودکانه برای خردسالان است. بازی هایی که بخشی از فرهنگ ماست و طی سالیان دراز سینه به سینه منتقل شده. این بازی ها که در زندگی کودکان ایرانی نقش فراوانی داشته، داخل خانه ها و حیاط های شهر و روستا و در کوچه پس کوچه های این دیار کودکان را سرگرم می کرده است. آن ها نیز وقتی بزرگ شده اند با آموزش بازی ها به فرزندان خود فرهنگی مملو از زندگی، شادی و نشاط را منتقل کرده اند.

نامه نامور - رستم و اکوان دیو
بستن

نامه نامور – رستم و اکوان دیو

12,000 تومان

چیزی که در همه‌ی این سال‌ها شاهنامه رو ماندگار کرده داستان‌های قوی، حماسی و افسانه‌ای اونه.
قطعا شنیدن این داستان‌ها برای بچه‌ها هم خیلی خیلی هیجان‌انگیزه.
بچه‌ها معمولا موقع شنیدن داستان‌های شاهنامه شگفت‌زده و ساکت گوش می‌کنن و لذت می‌برن. 
اگر دنبال خوندن داستان‌های شاهنامه برای بچه‌های 10 سال به بالا هستید (البته روی کتاب‌ها نوشته 15 سال به بالا ولی به نظر ما 10 سال به بالاست) ما این مجموعه رو بهتون معرفی می‌کنیم. این مجموعه 12 جلدی متن‌های ساده و نقاشی‌های فوق‌العاده‌ای داره.

گرگم و گله می برم
بستن

گرگم و گله می برم

65,000 تومان

افسانه ها و قصه های کهن خاص کودکان، از محتوای مشابهی برای تبدیل شدن به نمایشنامه برخوردارند. اما نوشتن نمایشنامه ی کودکانه نیازمند ارائه ی قصه ها بر پایه ی تعریف جدید از تئاتر است. مهمترین جنبه ی این نمایشنامه ها بیان اشعار آن هاست، به گونه ای که دقیقاً برخوردار از ویژگی های شعر کودک باشد.